Information fra menighedsrådet

Kommende møder, referater m.v. findes her

Næstformand og kasserer
Minna Hessel
Strandbakken 86
4400 Kalundborg
Tlf.: 30 64 54 74
minna-anders@ka-net.dk

Kontaktperson
Ove Andersen
Vollerupvej 70
4400 Kalundborg
Tlf.: 20 96 20 13
vollerupvej70@gmail.com

Menigt medlem
Bodil Therkelsen
Kallerupvej 148
4400 Kalundborg
Tlf.: 40 62 68 77
stavbt@hotmail.com

Menigt medlem
Hanne-Lisbeth Elfang
Saltbækvej 54
4400 Kalundborg
Tlf.: 59 50 20 14
hlelfang@hotmail.com

Menigt medlem
Claus Sørensen
Nyrupvej 143
4400 Kalundborg
Tlf.: 60 35 44 40
cs@berghausen.dk

Menighedsråd

Menighedsrådsformand Gitte Pløger
Thyges Banke 24
4400 Kalundborg
Tlf.: 20 27 27 24
Mail: gitte@designpro.dk

Send en mail til Raklev Menighedsråd:

7269@sogn.dk

 

 

Det øvrige menighedsråd består af:

Kirkeværge
Helle Milan Nielsen
Røsnæsvej 178
4400 Kalundborg
Tlf.: 24 93 00 22
hellemilan@icloud.com  

Menigt medlem
Esther Marie Kusk
Lyngknuden 41
4400 Kalundborg
Tlf.: 30 60 78 92
e.kusk@privat.dk

Menigt medlem
Hanne Kirstine Meier
Dådyrvænget 14
4400 Kalundborg
Tlf.: 93 99 51 12
hanne.meier@ka-net.dk

Menigt medlem
Bertha Jensen
Gl. Nyrupvej 32
4400 Kalundborg
Tlf.: 59 50 85 65
bertha.j@live.dk

Regnskabsfører - ikke medlem

Hanne Busch
Raklev Skillevej 1
4400 Kalundborg
Tlf.: 59 56 25 19
habt@km.dk